2018.09.18 Neperleidžiamas tėvystės laikotarpis: ar Lietuva pasiruošusi?

Rugsėjo 17 d., pirmadienį, Seime vyko tarptautinė konferencija „Neperleidžiamas tėvystės laikotarpis: ar Lietuva pasiruošusi pritaikyti Švedijos patirtį?“, kurią organizavome kartu su Rūta Miliūte ir Švedijos Karalystės ambasada.

Renginio metu Švedijos patirtį pristatė Švedijos ambasadorė Lietuvoje Maria Christina Lundqvist bei šeimos ir lyčių lygybės ekspertas, Linčiopingo (Linköping) universiteto prorektorius Robertas Klintas.

Apie Lietuvos galimybes pasinaudoti Švedijos patirtimi ir įgyvendinti Europos Sąjungos siūlymus šioje srityje kalbėjo socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis. Europos lyčių lygybės instituto vyresnioji analitikė dr. Jolanta Reingardė pateikė statistinius duomenis apie lyčių lygybės ir tėvų įsitraukimo į vaikų auginimą padėtį. Įžvalgas apie tai, kokios priemonės galėtų paskatinti tėvus labiau įsitraukti, pristatė viena iš asociacijos „Lyderė“ steigėjų Dovilė Burgienė, o savo asmenine patirtimi pasidalino „Lithuania Tribune“ vyr. redaktorius Ruslanas Iržikevičius.

Kviečiu stebėti konferencijos vaizdo įrašą:

Konferencijos dalyvių pranešimų skaidrės:

  1. Dovilė Burgienė „Neperleidžiamas tėvystės laikotarpis“: Atsisiųsti
  2. Roger Klinth „Swedish Fatherhood Policy in Historical Perspective“: Atsisiųsti
  3. Linas Kukuraitis „Neperleidžiamos vaiko priežiūros atostogos: nauda šeimoms ir visuomenei“: Atsisiųsti
  4. Jolanta Reingardė „Vaikų priežiūra – pokyčiams atspariausia lyčių nelygybės sritis“: Atsisiųsti

 

Konferencija

O. Posaškovos nuotrauka.