Vaikų žaidimų aikštelė Pavilnyje

Pavilnyje, Džiaugsmo g., S. Šilingo g., S. Lozoraičio g., J. Urbšio g. ir gretimose gatvėse nuo 2010 m. intensyviai statosi namus ir kuriasi jaunos šeimos, dauguma jų augina mažus vaikus. Kaimynystėje nuolat vyksta įvairūs statybos darbai. Mūsų žiniomis šiais metais buvo baigtos tiesti požeminės komunikacijos (vanduo, kanalizacija, ryšių tinklai).
Besikuriančios bendruomenės nariai, ypač mamos su mažais vaikais, pasigenda bendros susibūrimo vietos, kurioje galėtų žaisti ir bendrauti kvartalo vaikai. Artimiausias parkas ar miesto žaidimų aikštelė yra per toli, kad į ją galima būtų nueiti pėsčiomis. Mūsų kvartalas nėra pažymėtas kaip gyvenamoji zona, gatvėse neįrengti šaligatviai ir dviračių takai, nėra bendros erdvės, kur su vaikais galima būtų susirinkti ir saugiai leisti laiką.
Mūsų žiniomis teritorijoje, apribotoje J. Urbšio g. iš vakarų, S. Šilingo g. iš pietų ir S. Lozoraičio g. iš rytų pusės yra laisvas valstybinės žemės plotas, kuriame numatyta ateityje statyti vaikų darželį arba mokyklą. Atsižvelgiant į namų teritorijoje išdėstymą bei įvertinant laiko ir lėšų sąnaudas, ši teritorija yra patogiausia vieta žaidimų aikštelei įrengti. Jame praktiškai galima iškarto pradėti rengti žaidimų aikštelę, t. y. pastatyti sūpynes, smėlio dėžę ir kt., nereikia papildomai lyginti žemės paviršiaus, žolė trumpa, nėra krūmynų (mažesnė tikimybė sutikti erkių), nereikia daryti priėjimo ir pan.
Nors minėtas žemės sklypas yra skirtas mokyklai arba vaikų darželiui statyti, mūsų žiniomis miesto savivaldybė artimiausiu metu nėra numačiusi pradėti statybų šiame žemės sklype, todėl būtų labai gerai, kad iki bus pradėti vykdyti statybos darbai, Savivaldybė jame leistų laikinai patiems įsirengti bendruomenės vaikų žaidimo aikštelę, kuri vėliau, pradėjus ten statyti mokyklą ar vaikų darželį, galėtų būti išardyta ir perkelta į kitą vietą.

Daugiau
Monika Navickienė
07.19
Monika Navickienė

Gerb. Kristina,
informuojame, kad Nacionalinė žemės tarnyba neprieštarauja, kad minėtame sklype iki planuojamo vaikų darželio projekto patvirtinimo būtų pastatyti nesudėtingi poilsio ir sporto paskirties statiniai.
Atkreipiu dėmesį, kad svarbu laikytis tokiems statiniams statyti keliamų reikalavimų. Visa informacija pateikta tarnybos rašte: https://monikanavickiene.lt/wp-content/uploads/2016/07/del-aiksteles-naujoji-vilnia.pdf

Monika Navickienė
05.13
Monika Navickienė

Gerb. Kristina,
jūsų tikrai aktualią ir nemažai šeimų liečiančią problemą jau pradėjome spręsti – kreipėmės į už šią sritį atsakingą Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoją A. Darulį. Kai tik gausime jo atsakymą – nedelsiant jus informuosime.

Monika Navickienė
05.12
Monika Navickienė

Jūsų problemą užregistravome ir imsimės ją spręsti. Artimiausiu metu susisieksime.

Apie projektą

Vilniaus miesto gyventojai dažnai susiduria su įvairiomis problemomis, kurias privalo spręsti valstybinės institucijos, savivaldybės ir jai pavaldžios įmonės, įvairios tarnybos, komunalinių ūkių bendrijos ir t.t. Tačiau dažnai nutinka, kad miesto gyventojai susiduria su šių institucijų neveiklumu, nenoru spręsti susidariusių bėdų, o neretai perduoda šias problemas kitoms institucijoms, taip palikdama vilniečius nežinioje su savo neišspręstomis bėdomis.

Norėdama padėti žmonėms spręsti problemas ir užtikrinti greitesnį bei efektyvesnį atsakingų institucijų veiklą, projekto autorė Monika Navickienė inicijavo internetinę platformą, kur kiekvienas vilnietis gali kreiptis dėl jam rūpimų klausimų ar problemų susijusių su valstybinių ar savivaldybių institucijų neveiklumu. Šio projekto tikslas – padėti Vilniaus miesto gyventojams spręsti jų problemas, tarpininkaujant tarp interesanto ir institucijų, už kurių sprendimą jos yra atsakingos.

Lietuvos Respublikos Seimo narė išrinkta Naujosios Vilnios apygardoje. Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto narė.