Pėstiesiems ir dviratininkams nedraugiški šviesoforai

Reguliuojamose perėjose Vilniuje pėstiesiems labai ilgai tenka laukti, kol užsidegs žalia šviesa, nors mašinos nevažiuoja.(pvz. Prie Kalvarijų turgaus, Zalgirio g. Ir kt.) Vakaru Europos šalyse pastebejau, kad šviesoforai veikia daug draugiškiau pėstiesiems ir dviratininkams

Daugiau
Monika Navickienė
04.19
Monika Navickienė

Gerb. Arūne,
atsakant į jūsų išsakytą problemą pateikiame iš Miesto eismo organizavimo departamento vadovo gautą paaiškinimą: daugumoje pagrindinių Vilniaus miesto gatvių yra įdiegti (užprogramuoti) žalieji transporto koridoriai. Koridorių arba kitaip „žaliųjų bangų” veikimas yra paremtas cikliniu šviesoforų valdymu – kiekvienoje iš sankryžų yra nustatytas tam tikros trukmės ciklas. Ciklų trukmės priklauso nuo paros laiko (ciklo trukmė naktį – 60 s, dienos metu – apie 100 s, piko metu – 120 arba 140 s). Dėl šios priežasties po mygtuko paspaudimo žaliojo šviesoforo signalo laukimo laikas sankryžose arba perėjose yra skirtingas: jei netoli sankryžos (pėsčiųjų perėjos), kurią bandoma praeiti, yra viena ar kelios sankryžos, tai darbo režimai tarp šalia esančių sankryžų bus sinchronizuoti ir transporto srautas per šalia esančias sankryžas leidžiamas koordinuotai. Toks eismo valdymo metodas vadinamas sankryžos dalinis adaptyvumas. Todėl pėsčiasis, paspaudęs pėsčiųjų mygtuką, gaus leidimą pereiti gatvę ne iš karto, o tik tam tikru, iš anksto nustatytu, laiku. Tokiu atveju maksimalus pėsčiojo laukimo laikas gali siekti iki 130 sek. (piko metu). Esant kitam eismo valdymo metodui (sankryžos pilnas adaptyvumas), pėsčiojo laukimo laikas prie perėjos ženkliai sutrumpėja ir yra nuo 0 sek. iki 50 sek. Toks eismo valdymo metodas įmanomas pavienėse sankryžose ar pėsčiųjų perėjose, kur sankryžų darbo režimai nėra sinchronizuojami tarpusavyje. Tokia situacija yra ir jūsų minėtose Kalvarijų bei Žalgirio gatvėse.

Monika Navickienė
04.08
Monika Navickienė

Gerb. Arūne,
Jūsų išsakytą problemą pradėjome spręsti – šiandien kreipėmės į SĮ „Susisiekimo paslaugos“. Įmonės specialistai atsakymą turi pateikti per 2 savaites, taigi jį gauti tikimės iki balandžio 22 dienos.
Kai tik gausime atsakymą iš karto su jumis susisieksime.

Monika Navickienė
04.08
Monika Navickienė

Jūsų problemą užregistravome ir imsimės ją spręsti. Artimiausiu metu susisieksime.

Apie projektą

Vilniaus miesto gyventojai dažnai susiduria su įvairiomis problemomis, kurias privalo spręsti valstybinės institucijos, savivaldybės ir jai pavaldžios įmonės, įvairios tarnybos, komunalinių ūkių bendrijos ir t.t. Tačiau dažnai nutinka, kad miesto gyventojai susiduria su šių institucijų neveiklumu, nenoru spręsti susidariusių bėdų, o neretai perduoda šias problemas kitoms institucijoms, taip palikdama vilniečius nežinioje su savo neišspręstomis bėdomis.

Norėdama padėti žmonėms spręsti problemas ir užtikrinti greitesnį bei efektyvesnį atsakingų institucijų veiklą, projekto autorė Monika Navickienė inicijavo internetinę platformą, kur kiekvienas vilnietis gali kreiptis dėl jam rūpimų klausimų ar problemų susijusių su valstybinių ar savivaldybių institucijų neveiklumu. Šio projekto tikslas – padėti Vilniaus miesto gyventojams spręsti jų problemas, tarpininkaujant tarp interesanto ir institucijų, už kurių sprendimą jos yra atsakingos.

Lietuvos Respublikos Seimo narė išrinkta Naujosios Vilnios apygardoje. Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto narė.