Neišmokėtos motinystės išmokos

Perskaičius straipsnį apie Sodros motinystės ir gimdymo atostogų metu mokamos pašalpos lubų nustatymo neteisėtumą (http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/motinystes-pasalpos-dydzio-ribojimas-priestarauja-konstitucijai.d?id=70692680), supratau, kad valstybė man neišmokėjo dalies išmokų.

Motinystės atostogose buvau 2 kartus: nuo 2013.11.04 iki 2014.03.09 ir nuo 2015.11.19 iki 2016.03.23. Per šiuos du laikotarpius, mano skaičiavimu, Sodra man neišmokėjo apie 7020,91 Eur. Mano skaiciavimu, motinystės pašalpos lubos tesiekia 58% mano gaunamų pajamų. Ar bus kompensuojamos neišmokėtos išmokos mamos, kurių pajamos didesnės, nei nustatytos lubos – kas, kaip paaiškėjo, prieštarauja konstitucijai. Jei reikia dėl to kreiptis kur nors individualiai, būtų gerai žinoti, kur galėčiau kreiptis.

Daugiau
Monika Navickienė
04.13
Monika Navickienė

Gerb. Goda,

deja, Konstitucinio Teismo nutarimas atgaline data negalioja. "Pagal Konstituciją ir Konstitucinio Teismo įstatymą nuo oficialaus šio nutarimo paskelbimo dienos prieštaraujančiu Konstitucijai pripažintas Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatyme, Ligos ir motinystės socialinio draudimo pašalpų nuostatuose įtvirtintas teisinis reguliavimas negalės būti taikomas. Atsižvelgiant į tai, kad šio Konstitucinio Teismo nutarimo įgyvendinimas yra susijęs su viešųjų finansų planavimu, taip pat į tai, kad būtina tinkamai pasirengti gauto atlyginimo vidurkį atitinkančių motinystės pašalpų skyrimui ir mokėjimui, šis Konstitucinio Teismo nutarimas Teisės aktų registre oficialiai bus skelbiamas 2017 m. sausio 2 d.".

Daugiau: http://lrkt.lt/lt/naujienos/teismo-naujienos/teisinis-reguliavimas-kuriuo-ribojamas-motinystes-pasalpos-dydis-priestarauja-konstitucijai/610

Monika Navickienė
04.12
Monika Navickienė

Jūsų problemą užregistravome ir imsimės ją spręsti. Artimiausiu metu susisieksime.

Apie projektą

Vilniaus miesto gyventojai dažnai susiduria su įvairiomis problemomis, kurias privalo spręsti valstybinės institucijos, savivaldybės ir jai pavaldžios įmonės, įvairios tarnybos, komunalinių ūkių bendrijos ir t.t. Tačiau dažnai nutinka, kad miesto gyventojai susiduria su šių institucijų neveiklumu, nenoru spręsti susidariusių bėdų, o neretai perduoda šias problemas kitoms institucijoms, taip palikdama vilniečius nežinioje su savo neišspręstomis bėdomis.

Norėdama padėti žmonėms spręsti problemas ir užtikrinti greitesnį bei efektyvesnį atsakingų institucijų veiklą, projekto autorė Monika Navickienė inicijavo internetinę platformą, kur kiekvienas vilnietis gali kreiptis dėl jam rūpimų klausimų ar problemų susijusių su valstybinių ar savivaldybių institucijų neveiklumu. Šio projekto tikslas – padėti Vilniaus miesto gyventojams spręsti jų problemas, tarpininkaujant tarp interesanto ir institucijų, už kurių sprendimą jos yra atsakingos.

Išdėstykite problemą man ir aš ją per 24val. išjudinsiu iš mirties taško. Per 24 valandas mes tinkamai padėsim parašyti reikiamą raštą ir nukreipsime į atitinkamą instituciją, kuri yra atsakinga už susidariusios problemos sprendimą ir kontroliuosime bei informuosime apie interesanto problemą, sprendimo eigą bei atsakymą.