2017.08.31 Lankėme socialines įstaigas Kazlų Rūdoje ir Marijampolėje

Buvau pažadėjusi aplankyti kuo daugiau socialines paslaugas teikiančių įstaigų ir jų darbuotojų. Pažadą tesiu. Šiandienos maršrutas – Kazlų Rūda ir Marijampolė.

Lankiausi Kazlų Rūdos socialinės paramos centre, kurio direktorė Renata Andriušienė yra labai patyrusi ir energinga specialistė. Tokiuose susitikimuose stengiuosi daugiau klausytis ir paprastai išgirstu vertingų įžvalgų, kur stringame įgyvendindami teisės aktus. Čia dirbančios socialinės darbuotojos nestokoja atsidavimo – gyventojų problemoms spręsti aukoja net ir asmeninį laiką, jau nekalbant apie tiek daug jėgų reikalaujančias darbo dienas. Kada pagaliau tinkamai įvertinsime šių žmonių darbą, pradžiai – bent jau oriu atlyginimu? Labai tikiuosi, kad socialinės apsaugos ir darbo ministrui pavyks tinkamai susidėlioti prioritetus bei išsikovoti reikiamą finansavimą 2018 metų biudžete.

Taip pat susitikome su Kazlų Rūdos meru Vytautu Kanevičiumi ir Socialinės paramos ir sveikatos priežiūros skyriaus vedėja Judita Simonavičiene. Daug diskutavome apie tai, kaip užtikrinti kokybiškesnį tarpinstitucinį bendradarbiavimą vaiko ir šeimos gerovės srityje. Tikrai svarbu plėsti bendruomeninių paslaugų spektrą bei nenaudoti socialinės paramos lėšų kitoms savivaldybėms reikmėms.

Iš Kazlų Rūdos vykome į Marijampolę – ten susitikau su kandidatu į merus Kęstučiu Traškevičiumi ir Marijampolės Šventojo Mykolo Arkangelo globos namų direktore Vilma Požarskiene bei įkūrėja Stase Požarskiene. Pažadu, kad apie šią įkvepiančią moterį parašysiu atskirą įrašą. Labai džiaugiausi pavyzdiniais Šv. Mykolo Arkangelo globos namais, kurie pasižymi jaukumu ir modernumu. Tikrai siektinas standartas! Taip pat labai gera matyti ir Kęstučio užsidegimą bei ryžtą spręsti socialines problemas. Linkiu jam didžiausios sėkmės rinkimuose, kad galėtų įgyvendinti savo idėjas ir planus gimtojo miesto labui.

Dėkoju TS-LKD Kazlų Rūdos skyriaus pirmininkui Marius Žitkus už suorganizuotus vizitus!

Lankydama socialines įstaigas matau, kad visoje šalyje problematika panaši: trūksta lėšų, žmogiškųjų išteklių ir aiškaus standarto, kas už ką atsakingas įgyvendinimo procesuose. Jau rudens sesijoje priimant vaiko teisių apsaugos įstatymą reikės aiškios Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos lyderystės užtikrinant tinkamą bei kokybišką pertvarkos organizavimą.