2020.06.01 Spaudos pranešimas: Dėl padidėjusio smurto artimoje aplinkoje reikalingi skubūs sprendimai

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos atstovė, Socialinių reikalų ir darbo komiteto narė Monika Navickienė kreipėsi į socialinės apsaugos ir darbo ministrą Liną Kukuraitį, atkreipdama dėmesį į smurto artimoje aplinkoje padidėjimą karantino metu ir ragindama kuo skubiau imtis efektyvių veiksmų situacijai suvaldyti.

„Viešojoje erdvėje pastaruoju metu pasirodantys pranešimai apie smurtą prieš vaikus verčia sunerimti. Karantino metu Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, stebimas smurto artimoje aplinkoje protrūkis. Todėl turime įsitikinti, kad vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo įgyvendinimas yra užtikrinamas reikiamomis paslaugomis, socialinių darbuotojų ir psichologų kiekiu bei kompetencijomis, deramu finansavimu. Privalome nedelsiant užkardyti galimas dramatiškas karantino laikotarpio pasekmes“, – teigia M. Navickienė.

M. Navickienė ministro prašo pateikti priemonių, skirtų užtikrinti kokybiškų paslaugų prieinamumą šeimoms, karantino laikotarpiu ir jam pasibaigus, planą bei informuoti kaip šiuo metu yra užtikrinamas LR Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo įgyvendinimas.

„Siekiant užkirsti kelią tragedijoms šeimose didelis dėmesys turi būti skiriamas Lietuvos gyventojų psichinei sveikatai. TS-LKD kartu su ekspertais viešai pateikė visą sąrašą priemonių, skirtų psichinės sveikatos gerinimui trumpuoju ir ilguoju laikotarpiu. Kviečiu ministrą į atsižvelgti į pasiūlymus priimant greitus ir veiksmingus sprendimus“, – sakė Seimo narė.

Vytautė Šmaižytė

LR Seimo TS-LKD frakcijos

Viešųjų ryšių grupė