2020.04.16 Pranešimas spaudai: Šalaševičiūtei ignoruojant pažeidžiamiausias grupes – kreipimasis į etikos sargus

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininko pavaduotoja, Seimo socialinių reikalų ir darbo komiteto (SRDK) narė Monika Navickienė kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją ir Seimo pirmininką V. Pranckietį dėl SRDK pirmininkės Rimantės Šalaševičiūtės veiksmų, po to, kai ši atsisakė surengti neeilinį komiteto posėdį, nors to pareikalavo komiteto nariai.

Posėdyje, kurį, remdamiesi Seimo Statutu, inicijavo 4 komiteto nariai, skubiai turėjo būti apsvarstytas dar balandžio 8 dieną gautas nevyriausybininkų ir mokslininkų kreipimasis su siūlymais kaip susidoroti su krizės pasekmėmis. Seimo statutas numato prievolę komiteto pirmininkui sušaukti posėdį, jei to reikalauja ne mažiau kaip trečdalis komiteto narių.

„Pirmininkės elgesys yra netoleruotinas. Koronaviruso pandemija itin skaudžiai smogė pažeidžiamiausioms visuomenės grupėms. Sprendimai turi būti priimti nedelsiant, o pirmininkė, laužydama statuto nuostatas tempia gumą, nevykdo teisėtų reikalavimų, atsisako sušaukti inicijuotą posėdį. Manau, kad toks vienasmenis komiteto valdymas ir vengimas imti skubiai spręsti sparčiai besikaupiančias problemas yra labai ydinga bei pavojinga praktika. Tikiuosi, kad posėdis bus vis dėlto sušauktas bei Etikos ir procedūrų komisija principingai įvertins p. Šalaševičiūtės elgesį ir tokia praktika Seime nepasikartos. Priešingu atveju kelsime komiteto pirmininkės politinės atsakomybės klausimą“, – sakė M. Navickienė.

Pasak M. Navickienės, neeiliniame posėdyje norėta atkreipti dėmesį į tai, kad COVID-19 viruso sukeltos pandemijos padarinių švelninimo priemonių plane turi būti atsižvelgta į socialiai pažeidžiamų grupių padėtį, o parama turi būti nukreipiama ne tik verslui, bet ir tiesiogiai pandemijos ekonomiškai paveiktiems asmenims ir jų šeimoms.

„Šiuo metu ypatingai svarbu užtikrinti adekvačias gyventojų pajamas ir būtiniausių paslaugų teikimą, įtraukiant į Vyriausybės pandemijos pasekmių švelninimo priemonių sąrašą konkrečias priemones šiems tikslams pasiekti. Vėlindama posėdžio datą Komiteto pirmininkė labai atvirai rodo, kad žmonių problemos gali ir palaukti. Tai nepateisinama“, – sakė M. Navickienė.

Balandžio 8 dieną gautas visuomeninių organizacijų ir mokslininkų inicijuotas kreipimasis, kuris turėjo būti aptartas kartu su jo iniciatoriaus pridedamas.

Remiantis Seimo statuto 53 straipsnio 2 dalimi neeiliniai komitetų posėdžiai rengiami ne mažiau kaip 1/3 komiteto narių reikalavimu. Neeilinio posėdžio metu yra svarstomi tik komiteto posėdžio iniciatorių pateikti klausimai.

Kontaktams:

TS-LKD viešieji ryšiai

Tel. (8 5) 239 6506

El. p. tsfrakcija@lrs.lt