2019.12.05 Pranešimas spaudai: Dėl „savų“ protegavimo – kreipimasis į socialinės apsaugos ir darbo ministrą

Reaguodama į viešojoje erdvėje pasirodžiusią informaciją apie neskaidriai vykdomą LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Teisės grupės vadovo paskyrimą, kuomet, galimai, yra proteguojamas vidaus reikalų viceministro Česlovo Mulmos sūnus Marius Mulma, Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos (TS-LKD) narė Monika Navickienė kreipėsi į socialinės apsaugos ir darbo ministrą Liną Kukuraitį.

„Į ministrą kreipiausi siekdama sužinoti visas aplinkybes, susijusias su šia istorija. Viešasis valdymas ir taip visuomenėje vertinamas labai nepalankiai, o tokios istorijos kaip bandoma į gerai apmokamas, svarbias pareigas įdarbinti „savus“ tik dar labiau atitolina valstybės tarnybos, kaip prestižinės darbo vietos viziją. Jau dabar sudėtinga pritraukti aukštos kvalifikacijos specialistus, o tokie protegavimai tik patvirtina visuomenėje susidariusį stereotipą, kad geros darbo vietos valstybės tarnyboje yra „pažadėtos“ ir dalinamos „saviems“.

Kreipimesi Monika Navickienė teiraujasi kada, kaip ir į kokias pareigas LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje buvo priimtas Marius Mulma, kokią tvarką teisės aktai numato Teisės grupės vadovo pozicijai užimti ir ar Marius Mulma juos atitinka, ar dėl Mariaus Mulmos kandidatūros į minėtą poziciją buvo gauta nurodymų iš LR Vyriausybės kanceliarijos ar Vidaus reikalų ministerijos vadovybės, ir kaip ketinama užtikrinti skaidrumą priimant darbuotoją į Teisės grupės vadovo ir kitas panašias pozicijas.