2019.10.17 Spaudos pranešimas: Išmokos studijuojančioms mamoms bus mokamos iki kol vaikui sukaks dveji metai

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nariai Monika Navickienė ir Laurynas Kasčiūnas 2018 m. gegužę įregistravo įstatymų projektų paketą, kurių tikslas – remti vaikus auginančias šeimas ir paskatinti apsisprendimą susilaukti daugiau vaikų. Šiandien Seimas priėmė įstatymo pataisas, kuriomis pratęsiamas išmokų mokėjimas studijuojantiems tėvams iki kol vaikui sukaks dveji metai.

Iki šiol studijuojančioms mamos, kurios neturi teisės gauti vaiko priežiūros išmokos, studijų laikotarpiu ir 12 mėnesių po studijų baigimo būdavo mokama 6 BSI (228 eurų) iki vaikui sukaks vieneri metai. Dabar tokia išmoka bus mokama iki vaikui sukaks dveji metai.

„Smagu, kad šiandien Seimas žengė žingsnelį sustiprinantį studijuojančių mamų socialinį saugumą. Šiandien Seimas priėmė mūsų su Monika Navickiene teiktas Išmokų vaikams įstatymo pataisas, kuriomis pratęsiamas išmokų mokėjimas ir užtikrinama, kad studijuojančių tėvų vaikai būtų finansiškai apsaugoti ne mažiau negu socialiniu draudimu apdraustų ir motinystės, tėvystės ar vaiko priežiūros išmokas gaunančių tėvų vaikai“, – teigia Seimo narys L. Kasčiūnas.

„Studentams, kuriems yra likę daugiau nei vieneri metai iki studijų baigimo ir kurie negauna pakankamos paramos iš šeimos, nėštumas reiškia didelius finansinius sunkumus ateityje. Atsižvelgdami į sudėtingą šių šeimų situaciją siekėme, kad būtų patvirtinti pakeitimai ir vietoj išmokos mokėjimo iki vaikui sukanka vieneri metai, mokėti šią išmoką iki pradėtos profesinio mokymo ar studijų programos pabaigos, jeigu mokslo ar studijų baigimo metu vaikui yra ne mažiau kaip dveji metai, arba iki vaikui sukaks dveji metai, jeigu mokslo ar studijų baigimo metu motina yra nėščia. Džiaugiuosi, kad Seimas pritarė šiam projektui, kuris leidžia studentiško amžiaus tėvų vaikus socialiai apsaugoti ne mažiau negu socialiniu draudimu apdraustų ir išmokas gaunančių tėvų vaikus”, – sako M. Navickienė.