2019.09.26 Spaudos pranešimas: Vyriausybė turi pagaliau pradėti rūpintis socialiniais darbuotojais

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narė Monika Navickienė šiandien palaikydama ir kartu dalyvaudama socialinių darbuotojų surengtoje protesto akcijoje prie Vyriausybės dėl nesaugių darbo sąlygų ir mažų atlyginimų teigė, jog socialinės apsaugos ir darbo ministrui Linui Kukuraičiui ir Vyriausybei metas atsigręžti į nepelnytai pamirštus ir neįvertintus socialinius darbuotojus.

„Socialinių darbuotojų padėtis – tragiška. Sudėtingos darbo sąlygos ir atlyginimai, vertinant jų pastangas ir indėlį į visuomenės gerovės užtikrinimą, yra apgailėtini. Nepaisydamas aiškių šios srities specialistų signalų, jog padėtį būtina keisti, ministras L. Kukuraitis nuolat tvirtina, kad biudžeto viskam pakanka ir net nesivargina kovoti už šių specialistų gerovę. Toks ciniškas elgesys, turint omenyje, jog ministras nevengia pasididžiuoti savo praeitimi Carito organizacijoje, ir nesirūpinimas darbuotojais kelia klausimų ir dėl paties ministro portfelio, kuris čia, šalia socialinių darbuotojų rankinių, taip pat turėtų atsidurti“, – kalbėjo M. Navickienė.

Kartu parlamentarė pastebi, jog socialiniai darbuotojai yra ta profesionalų grandis už kurią niekas nekovoja ir nesupranta, kad tai ne tik pašaukimas, bet ir svarbus darbas.

„Palaikau šiandieninę socialinių darbuotojų nepasitenkinimo išraišką ir raginu valdančiuosius pagaliau atliepti šios profesijos žmonių prašymus. Nepaisant jų didžiulio indėlio prisidedant prie skaudžiausių problemų Lietuvoje sprendimo, socialiniai darbuotojai, atsižvelgiant į jų prisiimamą atsakomybę ir patiriamą stresą, iki šiol yra nepelnytai nuskriausti – tiek socialinių garantijų, o ypač darbo užmokesčio prasme. Tikiuosi, jog per likusius metus iki rinkimų Vyriausybė nepaliks šios problemos savieigai ir imsis realių priemonių, padėsiančių tinkamai įvertinti šios profesijos atstovų vaidmenį prisidedant prie socialinės padėties Lietuvoje gerinimo. Pritariu socialiniams darbuotojams, kurie sako, kad tai ne tik pašaukimas, bet ir svarbus darbas, reikalaujantis užtikrintų ir kokybiškų darbo sąlygų, kurių šiandien nėra“, – teigė Socialinių reikalų ir darbo komiteto narė.