2019.01.22 Pranešimas spaudai: M. Navickienė: „Po Konstitucinio Teismo sprendimo raginame parlamentarę A. Širinskienę atsistatydinti iš Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkės pareigų“

Penktadienį Lietuvos Respublikos Konstituciniam Teismui (KT) nusprendus nepriimti nagrinėti ir grąžinus Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkės Agnės Širinskienės inicijuotą Seimo prašymą, kuriuo siekta apriboti parlamentarų teisę užsakyti įstatymų projektų ekspertinį vertinimą, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narė  Monika Navickienė viešai ragina A. Širinskienę atsistatydinti iš komiteto pirmininkės pareigų.

„Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos narės Agnės Širinskienės pasikartojantys veiksmai ir politinės iniciatyvos, kurios nuolatos prasilenkia ir su pamatiniais teisinės valstybės principais, ir su bendražmogiškos etikos standartais, diskredituoja Seimo reputaciją ir pasitikėjimą teisės viršenybės principu Lietuvoje. Todėl po jos eilinio teisiškai nepagrįsto bandymo riboti Seimo statute įtvirtintas opozicijos teises, raginame ją prisiimti atsakomybę ir trauktis iš Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkės pareigų bei pasirinkti darbui kitą komitetą”, – teigė M. Navickienė.

Pasak M. Navickienės, šią kadenciją matėme daugybę Agnės Širinskienės inicijuotų sprendimų, kurie pripažinti kaip neturintys nieko bendro su pamatiniais teisės ir demokratijos principais.

„Šia kadenciją A. Širinskienė plenarinių posėdžių metu yra balsavusi kitų Seimo narių (A. Verygos ir R. Karbauskio) balsavimo kortelėmis, ignoravusi Seimo etikos ir procedūrų komisijos nutarimus, siūliusi įstatymo projektus, kurie įsigaliotų atgaline data, Teisės ir teisėtvarkos komitete priimdavusi sprendimus pažeisdama procedūras ir taip pažeidusi principą, kad iš neteisės negali kilti teisė, asmeniškai viešinusi ir skleidusi neteisėtai padarytus pokalbių garso įrašus. Tokie veiksmai bei sprendimai, prieštaraujantys pamatiniams teisės principams, diskredituoja svarbaus Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto reputaciją”, – pažymėjo M. Navickienė.

Primename, jog penktadienį priimtu nutarimu KT pažymėjo, kad nepriklausomas ekspertinis įstatymo projekto įvertinimas yra viena iš priemonių teisėkūros kokybei užtikrinti, be kita ko, atliekant išsamų, objektyvų, nešališką Seime svarstomų įstatymų projektų vertinimą ir sudarant sąlygas Seimo nariams gauti ekspertų, kaip specialių žinių turinčių asmenų, nuomonę.

Be to, KT yra konstatavęs, kad Lietuva pagal Konstituciją yra pliuralistinė demokratija, kurios būtinas elementas yra parlamentinės opozicijos pripažinimas; Konstitucija suponuoja parlamento mažumos gynimą, minimalius Seimo opozicijos apsaugos reikalavimus.

 

Seimo TS–LKD frakcijos

Viešųjų ryšių grupė

Tel. (8 5) 2396506

tsfrakcija@lrs.lt