Prieš keletą dienų perskaičiau apie „Kurk Lietuvai“ projektų vadovo Donato Paulausko atliktą tyrimą „Lyčių lygybės liniuotė“. Iš karto su juo susisiekiau ir paprašiau pristatyti tyrimą Seime bei padiskutuoti apie lyčių lygybės problematiką Lietuvos viešajame sektoriuje.
Tyrimo autorius Donatas Paulauskas apžvelgė apklausos rezultatus, kurie tik patvirtina nusistovėjusią tendenciją – ministerijose dirbančios moterys jaučiasi vertinamos mažiau nei kolegos vyrai, gauna mažesnius atlyginimus ir savo karjeros galimybes laiko prastesnėmis. Džiaugiuosi, kad atsirado instrumentas, galintis padėti stebėti situaciją ir įvertinti, kokiomis priemonėmis spręsti problemas. Tikiuosi, ateityje jos bus sprendžiamos sėkmingiau.
Tai, kaip vieni su kitais elgiamės, lemia visuomenės gerovę. Esu įsitikinusi, kad nuo to, kaip darbo rinkoje traktuojamos moterys, priklauso ir šeimų gerovė. Nes dažniausiai su darbo ir šeimos įsipareigojimų derinimo iššūkiais susiduria būtent jos. Ir šioje situacijoje visi turime ieškoti sprendimų, kaip galime tapti sveikesne visuomene, kurioje niekas nesijaustų diskriminuojamas, kurioje tiek vyrai, tiek moterys rinktųsi gyvenimo kelią pagal savo norus ir galimybes, o ne pagal įsisenėjusius visuomenės stereotipus.
Dėkoju Socialinės apsaugos ir darbo, Užsienio reikalų, Energetikos ir Susisiekimo ministerijų atstovams, radusiems laiko atvykti ir pasidalinti patirtimi. Gaila, kad Švietimo ir mokslo ministerija tyrime apskritai atsisakė dalyvauti. Juk švietimas yra vieta, nuo kurios mes turėtume atsispirti kalbėdami apie diskriminacijos ir stereotipų laužymą. Dėkoju ir diskusijoje sudalyvavusiems Seimo nariams – Ingridai Šimonytei, Antanui Matului, Radvilei Morkūnaitei-Mikulėnienei, Mykolui Majauskui. Kalbėjome, kad būtų įdomu analogišką tyrimą atlikti apklausiant Seimo darbuotojus. Įsipareigojau perduoti idėją Seimo pirmininkui:)