Statybos UNESCO paveldo vietoje?

Laba diena,

esu ištikima konservatorių remėja ir tikrai susižavėjau šia Jūsų 24h atsakymo iniciatyva.

Mano klausimas: Įsigijome butą Z.Sierakausko g. 30, Vilnius. Buto langai yra priešais buvusius sovietinius svečių namus (Sierakausko 15, Vilnius), perkant butą gavome info, jog pastatas yra Unesco paveldas ir negalimi statybos darbai. Šiai dienai matosi, jog prasideda statybos ir yra paruoštas projektas.

Kaip buto savininkus, tai mus liečia tiesiogiai, nes yra įtakojama buto vertė. Norėčiau paprašyti padėti išsiaiškinti – 1) kas statoma, 2) kada statybų pradžia, kada pabaiga 3) ir ar yra gauti leidimai. Taip pat, 4) ar leidimai yra gauti teisėtai pagal Unesco paveldo tvarką.

Ačiū Jums,
Giedrė

Daugiau
Monika Navickienė
05.30
Monika Navickienė

Gerb. Giedre,
Kultūros paveldo departamento atstovai patikrino namą Z. Sierakausko g. 15, Vilniuje. Apžiūros metu statybos darbai namo stoge bei fasaduose nebuvo vykdomi. Taip pat nebuvo užfiksuota ir požymių, kad jie būtų nesenai vykdyti. Vietoje buvo kalbėta su šalia namo gyvenančia moterimi ir su Z. Sierakausko g. 15 namą prižiūrinčios įmonės „Vaga“ buhaltere Elena Vrubliauskiene, kurios patikino, kad jokių namo išorės statybos darbų nėra ir nebuvo vykdoma.
Taip pat Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos Vilniaus skyrius informuoja, kad nėra išdavęs leidimų vykdyti statybos darbus šio namo išorėje. Todėl jeigu pastebėsite, kad darbai vis tik yra vykdomi, būtinai kreipkitės vėl.
Dėkoju Jums už dėmesingumą ir aktyvumą.

Monika Navickienė
04.12
Monika Navickienė

Gerb. Giedre,

telefonu Kultūros paveldo departamento atstovė patvirtino jog minėtas pastatas patenka į Vilniaus miesto istorinę dalį, vad. Naujamiesčiu. Dėl jūsų išsakyto nuogastavimo kreipėmės į Kultūros paveldo departamentą ir Valstybinę teritorijų planavimo ir statybos inspekciją prie Aplinkos ministerijos. Kai tik gausime jų atsakymą būtinai jus informuosime.

Monika Navickienė
04.11
Monika Navickienė

Jūsų problemą užregistravome ir imsimės ją spręsti. Artimiausiu metu susisieksime.

Apie projektą

Vilniaus miesto gyventojai dažnai susiduria su įvairiomis problemomis, kurias privalo spręsti valstybinės institucijos, savivaldybės ir jai pavaldžios įmonės, įvairios tarnybos, komunalinių ūkių bendrijos ir t.t. Tačiau dažnai nutinka, kad miesto gyventojai susiduria su šių institucijų neveiklumu, nenoru spręsti susidariusių bėdų, o neretai perduoda šias problemas kitoms institucijoms, taip palikdama vilniečius nežinioje su savo neišspręstomis bėdomis.

Norėdama padėti žmonėms spręsti problemas ir užtikrinti greitesnį bei efektyvesnį atsakingų institucijų veiklą, projekto autorė Monika Navickienė inicijavo internetinę platformą, kur kiekvienas vilnietis gali kreiptis dėl jam rūpimų klausimų ar problemų susijusių su valstybinių ar savivaldybių institucijų neveiklumu. Šio projekto tikslas – padėti Vilniaus miesto gyventojams spręsti jų problemas, tarpininkaujant tarp interesanto ir institucijų, už kurių sprendimą jos yra atsakingos.

Išdėstykite problemą man ir aš ją per 24val. išjudinsiu iš mirties taško. Per 24 valandas mes tinkamai padėsim parašyti reikiamą raštą ir nukreipsime į atitinkamą instituciją, kuri yra atsakinga už susidariusios problemos sprendimą ir kontroliuosime bei informuosime apie interesanto problemą, sprendimo eigą bei atsakymą.