2017.10.24 Vykome į Klaipėdą

Tęsiu aktyvų Lietuvos savivaldybių ir socialinės globos įstaigų lankymą. Šįkart su Giedre vykome į Klaipėdą.

Lankėmės savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriuje. Ši, kaip ir kitos aplankytos savivaldybės, turi panašių problemų – skyriuje, vykdančiame 45 funkcijas, dirba 16 žmonių, todėl kiekvienam darbuotojui tenka daug perteklinės veiklos. Vien skyriaus teisininkams per metus tenka apie 1000 apsilankymų teismuose. Nepaisant krūvio, skyrius turi nuolat budinčius darbuotojus, kad besikreipiantys žmonės visada greitai gautų atsakymus.

Iš savivaldybės vykome į privačią krikščionišką „Vaivorykštės tako“ gimnaziją, kur turėjau garbės vesti pamoką mokiniams. Atsakomybė ne mažesnė nei kalbėti iš Seimo tribūnos, bet atrodo, kad viskas pavyko sklandžiai:)

Po pamokos – tradiciškai – aplankėme vietos socialines įstaigas. Klaipėdos sutrikusio vystymosi kūdikių namai atrodo kaip labai kokybiškai išplėtotos infrastruktūros objektas, įrengtas nuostabiame Girulių gatvės kampelyje, tačiau neturintis aiškios ateities. Paradoksalu, kad ši įstaiga yra pavaldi Sveikatos apsaugos ministerijai, tačiau dalyvauja Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos vykdomoje pertvarkoje. Tikiuosi, kad artimiausiu metu ši keista situacija pasikeis.

Vaikų globos namai „Rytas“ – įstaiga, ruošianti našlaičius ir be tėvų globos likusius vaikus visaverčiam gyvenimui. Esu dėkinga šių vaikų globos namų darbuotojams, turėjusiems daug vertingų įžvalgų ir pasiūlymų.

Iš globos namų vykome tiesiai pas merą, su kuriuo aptarėme socialinę situaciją mieste. O vakare – susitikimas su partijos bendražygiais. Dėkoju už jaukų vakarą! Visada esu labai laiminga, kai grįžtu į Klaipėdą!