2017.09.12 Vykome į Šakius

Rugsėjo 8 dieną praleidau Šakiuose, pas zanavykus:)

Lietuvos politiniai kaliniai ir tremtiniai, padedami labai stipraus Šakių skyriaus, mieste surengė konferenciją apie vyresnio amžiaus žmonių problemas ir jų sprendimo būdus. Džiaugiuosi, kad išsakyti mintis pakvietė ir mane. Pranešimui pasirinkau temą, kurią pastaruoju metu retai paleidžiu iš savo minčių – kartų draugystę. Tėvų ir vaikų, senelių ir vaikų dalinimasis darbais, žiniomis, meile yra laimingos šeimos ir laimingos visuomenės variklis. Vieną gražią dieną, kai jau suprasime, kiek daug galime vieni kitiems duoti, tapsime pajėgūs išspręsti daugelį Lietuvos problemų. Tikiu, kad mano prieš keletą dienų pateiktas įstatymo projektas, numatantis leisti vaiko priežiūros atostogas gauti ir seneliams, bus mažas, bet tvirtas žingsnis link didžiojo Lietuvos kartų susidraugavimo.

Po konferencijos vykome į Šakių savivaldybę. Prisipažinsiu, kad nežinau, ko iš šio vizito tikėjausi, bet važiuodama prisiminiau, kad ankstesnis ilgametis rajono meras buvo sulaikytas STT pareigūnų, nuteistas už prekybą poveikiu, o dar vėliau posėdžio metu rusiškai keikėsi į mikrofoną…🙂 O galėjau ir neprisiminti, nes senojo tvaiko savivaldybėje visai nelikę! Susitikau su naujuoju Šakių meru Edgaru Pilypaičiu, Socialinės paramos skyriaus vedėja Leonora Pocevičiūte ir neseniai išrinkta administracijos direktoriaus pavaduotoja Ilona Šefleriene. Šie žmonės yra kupini ryžto stoti į kovą su įsisenėjusiomis problemomis ir kaip reikiant apsikuopti. Ypač džiaugiuosi meru Edgaru – tokio veržlaus, šiuolaikiško savivaldybės vadovo galėtų pavydėti dauguma Lietuvos miestų. Linkiu didžiausios sėkmės merui ir jo komandai!

Po susitikimo aplankėme Šakių vaikų dienos centrą, kuriam vadovauja Jūratė Arštikaitienė. Tai tikras bendruomenės šviesulys. Čia, kaip dažnai būna ten, kur atsiduria idėjiniai žmonės, daug kas pasidaroma savo išgalėmis. Pagalbos įrankių jiems turime gerokai per mažai. Visi dienos centrai skundžiasi dėl komplikuoto projektinio finansavimo, neužtikrintumo dėl ateities ir didelio biurokratizmo.

Draugiškai mus pasitikę Šakiai yra puikus miestas, kurio laukia šviesi ateitis. Šviesi todėl, kad miestas gerose rankose! Atsisveikinusi ramia širdimi važiavau namo:)