2018.11.05 Pranešimas spaudai: Vaiko teisių apsaugos reformą diskredituoja valdančiųjų negebėjimas ją įgyvendinti

„Toks pasakymas po rezonansą sukėlusio įvykio Kaune žeidžia visuomenę. Negalime patikėti ministro žodžiais, nes matome kitą realybę, kad priėmus įstatymą, jo įgyvendinimui nepasiruošta nei finansais, nei žmogiškaisiais ištekliais“, – apie ministro fiasko kalbėjo M. Navickienė.

Pasak parlamentarės, kauniečių šeimos atvejis leidžia manyti, kad vaiko teisių apsaugos pareigūnai padarė sunkiai atitaisomų klaidų, o to priežastys kur kas platesnės.

„Tikrai ne šis vienas atvejis parodo, kad ministerija neskyrė dėmesio parengti gero reformos įgyvendinimo plano su pakankamais finansiniais ištekliais tam, kad žmonės į vaiko teisių apsaugos tarnybas būtų įdarbinami ne paskubomis, o naujai priimti darbuotojai būtų tinkamai apmokyti ir paruošti. Kad kokybiškos ir laiku būtų užtikrintos paslaugos šeimai, pirmiausia – psichologinė pagalba. Be to, žinant, kokie šiandien yra socialinių darbuotojų atlyginimai, teigti, kad lėšų skiriama pakankamai, yra mažų mažiausiai ciniška. Todėl svarstomo biudžeto kontekste reikalaujame, kad ministras pateiktų aiškų atsakymą, kaip vyksta vaiko teisių apsaugos reformos įgyvendinimas. Jei negausime argumentuotų atsakymų, dar kartą galėsime konstatuoti, kad valdantieji nesusidorojo ir su šia reforma“, – pažymėjo M. Navickienė.

Daugiau informacijos:
Seimo TS-LKD frakcijos
Viešųjų ryšių grupė
Tel. (8 5) 239 6506