2018.01.12 Pranešimas spaudai: Seimas svarstys, ar galės seneliai gauti vaiko priežiūros atostogas

Seimas penktadienio plenariniame posėdyje svarstys Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narės Monikos Navickienės pateiktą Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo pataisą.

Seimo narė siūlo išplėsti teisę gauti vaiko priežiūros išmokas nuo vieno iš tėvų (įtėvių) ir globėjų, iki vieno iš tėvų (įtėvių), senelių ar globėjų (Nr. XIIIP-1068). Jeigu Seimas pritars įstatymo projektui, seneliams bus suteikta galimybė prisidėti prie anūkų priežiūros, kuri būtų reglamentuota įstatymu.

„Nuoširdžiai tikiu, kad šie pokyčiai būtų naudingi visiems: jaunoms šeimoms, nes suteiktų pasirinkimo laisvę, – abu tėvai galėtų anksčiau grįžti į darbą ir siekti karjeros tikslų. Seneliams būtų sudaryta galimybė išlaikyti glaudžius šeimos ryšius, daugiau laiko praleisti su anūkais bei pasibaigus atostogoms sugrįžti į darbo rinką. Šiuo įstatymu ir valstybė parodytų rūpestį jaunomis šeimomis“, – teigė M. Navickienė.

Šia galimybe pasinaudoti galėtų seneliai tik tuo atveju, jeigu teisę gauti vaiko priežiūros išmoką tam pačiam vaikui prižiūrėti turi bent vienas iš vaiko tėvų (įtėvių). Ši išlyga palengvintų tėvų vaiko priežiūros ir darbo derinimo įsipareigojimus, nereikalaujant iš valstybės biudžeto papildomų lėšų.

„Šis klausimas – ne tiek finansų, kiek tarpusavio pasitikėjimo, supratimo, valstybės ir šeimos bendradarbiavimo. Džiaugiuosi, kad kolegos iš įvairių frakcijų išreiškė palaikymą šiam projektui, ir tikiuosi, kad įstatymą pavyks priimti gal net ir rytoj“, – teigė M. Navickienė.

Kontaktams:
Seimo narė Monika Navickienė
Tel. (8 5) 239 6270
El. p. Monika.Navickiene@lrs.lt