2017.10.02 Pranešimas spaudai: Naujojoje Vilnioje lankėsi Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis

Penktadienį Naujojoje Vilnioje Seimo narės Monikos Navickienės kvietimu lankėsi Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis. Vizito metu Vyriausybės vadovas ir jo komanda vyko į problemines rajono vietas, taip pat į daug potencialo turinčias ir investicijų pritraukimui tinkamas vietas, bendruomenes.
Po santvarkos pasikeitimo pramoninėse gatvėse esantys fabrikai buvo uždaryti ir iki šiol nėra normaliai integruoti į miesto infrastruktūrą, pritaikyti modernaus miesto gyventojų poreikiams. Naujoji Vilnia yra neišnaudota erdvė, kuri yra arti centro ir galėtų būti tinkama vieta investicijoms bei urbanistinei plėtrai.

„Stengiausi premjerui parodyti visokią Naująją Vilnią. Nors čia yra akį rėžiančių skaudulių, tačiau turime ir kuo didžiuotis. Manau, kad pavyko pristatyti rajoną kaip daug potencialo turinčią ir investicijas pritraukti pasiruošusią Vilniaus miesto dalį“, – sakė premjero vizitą inicijavusi Seimo narė Monika Navickienė.

Vyriausybės vadovo vizitas prasidėjo Pavilnių regioninio parko teritorijoje, kur svečiai susitiko su parko administracija ir edukacinę veiklą vykdančia bendruomene. Taip pat susitikimo dalyviai vyko į „Vilnies“ pagrindinę mokyklą, bendravo su mokiniais ir darbuotojais. Vizitą užbaigė dienos centre „Mūsų nameliai“ vykęs susitikimas bei diskusija su aktyviais Naujosios Vilnios bendruomenės nariais.

Tikimasi, kad po premjero vizito tokie projektai kaip niekaip nepastatomas futbolo stadionas ir tolesnės jo perspektyvos, aplinkkelio tiesimas, transporto spūsčių mažinimas pajudės greičiau ir bus žengti pirmi žingsniai į gražesnę ir saugesnę Naujosios Vilnios aplinką.

„Ypač atkreiptinas dėmesys į situaciją „Vilnies“ pagrindinėje mokykloje, savo patalpose nebesutalpinančioje mokinių, kurioje mokosi ne tik lietuvių, bet ir tautinių mažumų šeimų vaikai. Turime užtikrinti kokybišką švietimą visiems Pavilnio vaikams. Mūsų rajono potencialo ilgus metus nepastebėdavo nei sostinės savivaldybė, nei Vyriausybė. Pagaliau net premjero komanda pripažino, kad Naujoji Vilnia ilgai buvo primirštas rajonas. Tai teikia vilties, kad po šio vizito Naujoji Vilnia nebebus ignoruojama“, – sakė M. Navickienė.

 

 

 

 

Algirdo Bako nuotraukos.