2017.08.31 Pranešimas spaudai: M. Navickienė siūlo suteikti vaiko priežiūros atostogas ir seneliams

Pranešimas spaudai:

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narė Monika Navickienė siūlo išplėsti teisę gauti vaiko priežiūros išmokas nuo vieno iš tėvų (įtėvių) ir globėjų, iki vieno iš tėvų (įtėvių), senelių ar globėjų (registruoto teisės akto projekto Nr. XIIIP-1068).

„Daugelis šeimų savo laimės supratimą sieja ne tik su įsipareigojimais šeimai ir vaikams, bet ir su galimybe realizuoti savo profesinį, kūrybinį ar visuomeninį potencialą. Valstybė gali padėti šeimoms derinti vaiko priežiūros atsakomybes su profesinės karjeros ambicijomis, atverdama galimybę dirbantiems seneliams rūpintis savo anūkais, o tuo pačiu leisti tėvams patiems pasirinkti vaiko priežiūros būdą,“ – teigė Monika Navickienė.

Po pirmųjų gimusio vaiko metų, tėvai dažnai nori grįžti į savo darbą tam, kad neprarastų savo profesinės kvalifikacijos ir tolesnių darbo galimybių. Mažą vaiką, sulaukusį tik vienerių metų, atiduoti į dienos priežiūros lopšelį dažnai tėvai nesutinka arba neturi finansinių galimybių. Tuo tarpu, dirbantys seneliai, siekdami sukurti artimą santykį su savo anūkais ir turėdami galimybę gauti vaikų priežiūros išmoką, galėtų tinkamai pasirūpinti vaikais.

Kaip rodo užsienio valstybių patirtis, didelį poveikį suvaidina tie valstybės politikos instrumentai, kurie skatindami bendrystę ir partnerystę šeimoje ir visuomenės bei valstybės partnerystę su šeima, sprendžia pagrindinį iššūkį šeimai – kaip suderinti mažo vaiko priežiūros atsakomybę su profesinės karjeros iššūkiais.