2017.10.24 Kelias vedė į Tauragę

Tęsiu keliones po visos Lietuvos socialines įstaigas. Šios dienos keliai vedė į Tauragę.
Po kiekvienos tokios kelionės randu savyje ir vis daugiau ryžto tęsti darbus iššūkių pilnoje socialinėje sistemoje. Be to, vis labiau įsitikinu, kad bendravimas su sunkų socialinį darbą atliekančiais žmonėmis yra geriausias būdas iš esmės susipažinti su probleminėmis sritimis ir rasti joms realių sprendimų. Man tokios kelionės yra labai svarbios, nes netikiu tik dailiai aprašytais įstatymais, kurie subliūkštų susidūrę su realybe.

Tai patvirtino ir šios dienos apsilankymas Adakavo socialinės globos namuose ir Tauragės vaikų globos namuose „Šaltinėlis“, kur diskutavome apie socialinę apsaugą ir iššūkius, susijusius su artėjančiais įstatymų pakeitimais. Darbuotojai turėjo daug klausimų ir nuoširdžių nuogąstavimų, tačiau ir jie patys pateikė daug gerų įžvalgų ir patarimų. Jau tapo taisykle, kad globos namų darbuotojai turi daug geros valios ir, jausdami permainų poreikį, nori prie jų prisidėti.

Rytoj Seime visą dieną svarstysime socialinės apsaugos įstatymus. Turiu vilties, kad Seimo nariai turės ryžto balsuoti už taip reikalingus pokyčius socialinėje srityje.

Dėkoju Tauragės rajono merui Sigitui Mičiuliui, kuris rado laiko susitikti ir aptarti Tauragei aktualius – ne tik socialinius, bet ir kitus – klausimus. Nuoširdus ačiū TS-LKD skyriaus pirmininkei Giedrei Stulginskienei už kvietimą, suorganizuotą vizitą ir tiesiog už visą puikią dieną. Vytautui Navickui ir bendražygiams iš Tauragės skyriaus dėkoju už šiltą sutikimą ir įdomias diskusijas. Pasimatysim!:)