2018.11.20 Europos naujagimių sveikatos priežiūros standartų vizija. Ankstyvosios diagnostikos ir prevencinių priemonių pritaikymo šeimai galimybių plėtojimas

Neišnešioto naujagimio sulaukę tėvai išgyvena didžiulį nerimą, ankstuko kovą už gyvenimą prilygindami stebuklui. Kad stebuklas įvyktų ir tęstųsi, kol mažylis užauga ir subręsta savarankiškam gyvenimui, reikalingos milžiniškos medikų pastangos, tėvų kasdienis rūpestis ir visuomenės supratimas bei parama.

 

Šia tema Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narė Monika Navickienė drauge su neišnešiotų naujagimių asociacija „Neišnešiotukas“ rengė  konferenciją ir apskrito stalo diskusiją „Europos naujagimių sveikatos priežiūros standartų vizija. Ankstyvosios diagnostikos ir prevencinių priemonių pritaikymo šeimai galimybių plėtojimas“.

 

„Svarbiausias tikslas turi būti, kad reikalinga pagalba kuo greičiau ir sklandžiai pasiektų šeimą, o ne šeima būtų priversta jos ieškoti. Valstybė turi pasirūpinti ne tik pačiais mažiausiais savo piliečiais, bet ir visa jo šeima. Neišnešioto vaikelio gimimas prilygsta stebuklui, todėl neuždarykime jam durų, nes augančiam tokiam vaikui neretai ir toliau yra reikalinga pagalba“, – sako Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narė M. Navickienė.

 

Konferencijos tikslas – supažindinti su nauju Europos naujagimių sveikatos priežiūros standartų projektu, pristatyti programas, orientuotas į ankstyvą sveikatos rizikos atpažinimą vaikystėje ir prevencinį darbą su šeimomis, auginančiomis vaikus su specialiais ugdymosi poreikiais.

 

Apskritojo stalo diskusijoje bus aptariama konkreti pagalba šeimoms, auginančioms vaikus su specialiais ugdymosi poreikiais: kaip tarpusavyje turėtų bendradarbiauti tarnybos, kuriančios koordinuotai veikiančios kompleksinės pagalbos modelį. Pristatyta „Galių dėžutė“, skirta šeimoms, auginančioms vaikus su specialiais poreikiais ar negalia.

 

Konferencijoje dalyvavo:

 

Asociacijos „Neišnešiotukas” prezidentė Asta Radzevičienė;

 

Asociacijos „Neišnešiotukas” projekto vadovė, socialinės iniciatyvos „Galių dėžutė” įkūrėja Dalia Kuliešienė;

 

Neonatologijos asociacijos prezidentė, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Neonatologijos klinikos vadovė prof. dr. Rasa Tamelienė;

 

Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų filialo Vaiko raidos centro vadovė Jovita Petrulytė.

 

Moderatorė Eglė Veršininienė.

 

Nuotraukas rasite čia: https://bit.ly/2KiJJmF

44978725565_e45750aa3f_k